19  грудня 2017 року для студентів  Верхньодніпровського  коледжу  викладачами Бобрик О. Б. та Вановською Л. В. за підтримки головного управління ДФС у Дніпропетровській області  була організована екскурсія  до першого в Україні музею  АТО. Екскурсовод музею Тетяна Віталіївна ознайомила студентів з експозиціями  музею просто неба «Шляхами  Донбасу»,  які представляють усі  гарячі  точки  українського Сходу. 

                         

 

Виставка містить  декілька  тем:Виставка містить  декілька  тем:

-         блокпост;

-         медична допомога;

-         мінометна та зенітна вогнева точка;

-         ДАП (Донецький аеропорт).

                   

                   

Центральним образом в експозиції є залишки Донецького аеропорту, оборона якого тривала майже вісім місяців. Викладачі коледжу наголосили, що випускники Верхньодніпровського коледжу також брали участь у захисті Донецького летовища.

Виставка «Шляхами Донбасу» - це героїка у  подіях АТО. Під час екскурсії до музею, який  відтворює  життя у  зоні АТО  та демонструє  справжній героїзм Українських солдат, ми побачили зразки списаної обстріляної військової техніки, що воювала  на Донбасі – бронетранспортер, машину  швидкої допомоги (таблетка), міномет, зенітну установку, військовий джип, блокпост, простріляні дорожні знаки.

             

Найбільше вразила студентів скульптура «Вдячність»:маленька дівчинка дає яблуко бійцю. Автора на її створення надихнула реальна історія,  яка сталася з бійцем 42-го батальйону Іваном Погорілим.

Перебуваючи там ми відчули: те, що у мирному  житті  для нас незворушне – стає ілюзорним; ми  зрозуміли як швидко  все може  стати  попелом.

Також ми відвідали  виставку  експонатів музею «Громадянський  подвиг  Дніпропетровщини  в  подіях АТО». Внутрішня  експозиція складається із трьох залів. Перший зал присвячений подвигу  жителів нашої області, які  допомагали захищати незалежність  України всім, чим  могли.

Другий зал – «Зал пам’яті» загиблих в  зоні   АТО. В ньому представлено більш ніж 500  фотопортретів загиблих воїнів  Українських Збройних  Сил і військових  формувань, які  народилися, мешкали, навчалися, працювали та призивались до лав армії з Дніпропетровщини. Серед них є і  фотографії студентів – випускників  Верхньодніпровського коледжу, які загинули в зоні АТО – це Ряженцев Сергій та Сень Олександр.

Третій зал – вражаючий кінозал, де зображення передається на 360 градусів і відчувається «ефект присутності». На чотирьох стінах ми дивилися фільм автора Наталії Хазан і  режисера Євгена  Титаренка, учасника бойових дій, «Війна заради миру», у якому в хронологічній послідовності представлені  події  останніх трьох років – від окупації  Криму   до сьогодення.

                   

Перегляд панорамного фільму про бойові  дії  на Сході держави викликав у студентів сльози на очах, дійсно емоції в цій залі зашкалювали.

Екскурсія була організована з метою вшанування пам’яті українських  воїнів – учасників АТО, інформування студентів коледжу  про події  в зоні  проведення АТО, виховання  студентів  у дусі поваги до Українського війська, утвердження  патріотизму в українському суспільстві, популяризації  героїзму  українських  військових.

Пам’ять про війну потрібна, щоб ми здобули перемогу за вільну  і щасливу Україну.

Сьогодні настав час, щоб українська молодь  чітко  окреслила свою позицію  щодо  розбудови та захисту  української  державності. Патріотизм, духовність, любов до родини та рідної  землі – головні пріоритети у вихованні  студентської молоді  у Верхньодніпровському коледжі ДДАЕУ. Підвищення рівня  знань, формування  справжніх професіоналів – це важлива робота, але головне – виховати Людину.

Подякувавши  організаторам, студенти коледжу  висловили  думку, що такі заходи  потрібно проводити, щоб молодь пам’ятала, якою ціною зберігається мир і спокій  майбутніх поколінь.