Надрукувати

В 2017-му 25 років встановленню дипломатичних відносин між Україною і Японією. З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення економічних та культурних зв’язків між двома країнами цей рік проголошено Роком Японії в Україні.

У Верхньодніпровському коледжі ДДАЕУ були проведені освітні заходи, присвячені Японії. Їх супроводжували та ілюстрували атрибути і символи країни Сонця, що сходить: державний гімн Японії, логотип Року Японії в Україні (японський прапор із сонячним колом та українська писанка), ікебани, гілочки сакури та улюблені японцями хризантеми, а також книжкові виставки з книгами про Японію та літературою японських авторів.

На відкритому засіданні гуртка менеджерів під керівництвом викладача-методиста Бобрик О.Б. розглядалася тема «Особливості та основні риси японського менеджменту». Були присутні колеги (викладачі та адміністрація), зацікавлені винесеним на розгляд питанням, адже японський менеджмент в світовій економіці здобув собі заслужену славу і визнання як «менеджмент з людським обличчям», що передбачає активне залучення працівників до діяльності підприємства, прийняття рішень, формування корпоративного духу. Докладно розглядалися планування, мотивація, контроль та регулювання, комунікації в системі японського менеджменту, керівництво організаціями, можливості використання японських методів управління на українських підприємствах. Доповідали та активно виступали в процесі обговорення студенти Д. Тимошенко, Д.Костогриз, О.Лобовко, А.Мамчур, О.Черниш, Ю.Бородавка, Ю.Пазюн, М.Терещенко, О. Лагно та інші.

В заключному слові викладач О.Б. Бобрик підкреслила, що стрімких темпів економічного розвитку Японії було досягнуто завдяки застосуванню системної взаємодії трьох складових: капіталу, менеджменту і праці. Досвід японських підприємств варто взяти до уваги, проте бездумне застосування характерних для Японії механізмів управління не стане результативним, адже за ними стоять багатовікові традиції східного народу. Тому, як заповів великий український Поет, «І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь».