Вечорниці на Андрія у Верхньодніпровському коледжі ДДАЕУ!!!

3 давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові доброти до української спадщини, повертається до традицій свого народу.

 

Одним iз свят, яке завжди відзначали нaшi батьки, діди, прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді — день Андрія. Це свято відзначається 13 грудня i вважається днем пам'яті мученицької смерті одного iз дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозванного. День Андрія Первозванного — найцікавіший. Від нього вiє чарівною староукраїнською стихією.

Вечорниці – давня форма дозвілля української молоді. Вони завжди були улюбленою розвагою українського народу. Студенти коледжу (31, 25 (с), 26 (с) та 36 груп) разом з куратори Бобрик О. Б. та Сідельник Н. І. запросили всіх відсвяткувати вечорниці у Верхньодніпровському коледжі ДДАЕУ.

Всі присутні, викладачі, студенти, батьки і гості ніби перенеслися далеко - далеко у ті часи на вечорниці у хату до господині, всі активно приймали участь у куштуванні вареників та інших українських страв. Вони оживили українські традиції, нагадали нам як святкували наші пращури, показали таємничість ритуалів українського народу. Дійство, яке представили куратори груп та студенти коледжу, заворожувало і захоплювало. Усі дівчата ворожили на долю, а хлопці намагалися відкусити "шматочок щастя" від Калити. Як і годиться хлопці розважали всіх присутніх розповідаючи різні небилиці. Наші господині показали не лише вміння відроджувати традиції, а й кулінарне мистецтво української кухні.

Дякуємо всім учасникам за підтримку традицій, українського слова та рідної пісні. Віримо, що з такими студентами у нас світле майбутнє!

Куратори студентських груп Бобрик О. Б. та Сідельник Н. І.