У червні 2018р. викладач дисципліни «Технологія галузі» Верхньодніпровського коледжу ДДАЕУ Наталя Андріївна Семисал провела черговий об’їзд дослідного поля коледжу і вкотре відвідала СФГ «Романцівське» з дружнім візитом.

Дослідне поле Верхньодніпровського коледжу ДДАЕУ у сезоні 2017-2018рр. стало місцем проведення експерименту – партнером коледжу (СФГ «Романцівське») закладено дослід з метою вивчення генетичного потенціалу м’якої озимої пшениці сорту «Мулан» (німецька селекція, перша репродукція) в умовах Верхньодніпровського району.

Крім того, закладено дослід з метою вивчення генетичного потенціалу м’якої озимої пшениці сорту «Борія» (миколаївська селекція, еліта) в умовах Верхньодніпровського району.

У разі успішного завершення всього циклу польових робіт очікується урожай 100ц/га!

Також студенти коледжу мають можливість на базі СФГ «Романцівське» вивчити технологію вирощування озимого ячменю (сорти «Луран» (чеська селекція) і «Дев’ятий вал»), сучасну техніку для проведення сільськогосподарських робіт.

Доступною для вивчення є технологія бджільництва на пасіці СФГ «Романцівське».

В межах проведення досліджень апробовуються новітні способи боротьби проти шкідників зернових культур (клопа-черепашки, жука-кузьки та ін.), які завдають значної шкоди зерновим і суттєво знижують не тільки урожайність, а й якість зерна.

Унікальнимна дослідному полі закладу є апробація нових підходів до біологічного методу боротьби проти страшного ворога людини – карантинного бур’яну з родини айстрових Ambrosiaartemisiifolia(амброзії полинолистої). В науковому середовищі усталеною є думка про те, що аграрії не можуть вплинути на популяції біологічних ворогів цього бур’яну-алергену – амброзієвої совки і амброзієвого листоїда. Якщо вжиті заходи дадуть результати, то з’явиться можливість подолання і цього стереотипу, а до коледжу вишикується черга бажаючих написати на готовому матеріалі дисертації докторів філософії та докторів наук!

Отже, у аграрному сезоні 2017-2018рр., який добігає кінця, дослідне поле коледжу стало місцем проведення вагомих агротехнічних дослідницьких заходів, які в подальшому будуть оформлені у вигляді дослідницьких робіт студентів і викладачів коледжу і сприятимуть органічному поєднанню теорії і практики в аграрній сфері, подальшому розвитку практичного навчання студентів коледжу на основі передових аграрних технологій.

Адміністрація коледжу