Іван Романець: «Хто добре дбає, той купу зерна має»
або
Посівний комплекс ESPRO4000 МC: механіка гарного врожаю

 

У господарстві, де однаково турбуються і про врожай, і про збереження родючості землі для наступних поколінь, відношення до землеробства особливе. Тут не ставлять на перше місце хімію, і не можуть дозволити собі неякісного посіву, адже кожен погожий день – на вагу золота.

У фермерському господарстві «Романцівське» Верхньо-Дніпровського району Дніпропетровської області саме таке ставлення до господарювання та землі в цілому. Чому тут працює єдиний на сьогодні в Україні механічний посівний комплекс ESPROМ 4000 Cта чи задовольняє він вимоги господарства? Про це ми дізналися зі спілкування з засновником та головним агрономом ФГ – Іваном Олександровичем Романцем.

За словамиІвана Олександровича ESPROМ 4000 Cз’явилась у«Романцівському» після того, як довелося пережити весінню посівну 2018 – занадто стрімку і стислу у строках. Коли приказка «один день рік годує» стала як ніколи актуальною (бо всі ж пам’ятають наскільки довгожданою та швидкоплинною була цього року весна), а вітчизняні зернові сівалки щораз «сипалися» і створювали загрозу зірвати посівну. Так і назріло рішення шукати надійну техніку іноземного виробництва.

«Я відразу сказав, що хочу таку машину, яка була б чистою механікою, бо за свій багаторічний досвід у аграрній сфері, мені довелося чимало попрацювати і з пневматикою, і гідравлікою, але як на мене, не роблять вони того, що робить чиста механіка» - говорить Іван Олександрович. Тож спочатку зародилася сама ідея пошуку механічної сівалку для зерна та ріпаку, а вже потім видалась можливість побачити об’єкт пошуку – КУН-Україна якраз проводив День поля у сусідньому районі. Після того, як сівалку побачили в живу, зробити вибір стало набагато легше. А привабливі умови фінансування від Техноторга стали вирішальним аргументом.

Результати - в полі

На момент нашого спілкування в «Романцівському» встигли засіяти кілька полів ріпаком та розпочали посів озимої пшениці. Звичайно, «повної обкатки» агрегат ще не отримав, але попередня оцінка господарства позитивна.

«Як агроном з великим досвідом роботи, не тільки агрономічної, але й керівної, хочу сказати, що сам Бог велів у господарстві мати таку сівалку. Точнішої і надійнішої сівалки, ніж механічна, я у своїй виробничій практиці, не зустрічав. Пневматика – це добре, але вона не завжди дає ту точність, яку дає механіка. Тільки в такому механізмі, що налаштував – те і отримав. А в нашій агрономічній справі точність має бути вищою за будь-які інші фактори. Як крайні, так і середні сошники мають класти однакову кількість посівного матеріалу, щоб в результаті ми отримали рівномірний травостій. Щоб у вегетаційний період у нас не було там густо, а там пусто» – говорить Іван Романець.

«Порахували ми, що на пшениці має бути 5,6 мільйона зерен на гектар – їх ми маємо одержати. Це наша основна задача. Вирішили, що сіємо на 4 см глибини – це ще одна основна задача. І с цим механізмом, ми цих задач досягаємо».

Так само позитивно у «Романцівському» оцінюють роботу ESPROМ 4000 Cпри посіві ріпаку – сівалка точно витримує глибину та якісно дозує це дрібне насіння. Перші сходи ріпаку вже показалися і стає зрозумілим, що якість посівів буде значно вищою, ніж у минулі роки при посіві вітчизняним агрегатом.

Встигли випробувати сівалку і в доволі вологих умовах – спочатку сумнівалися чи можна буде якісно посіяти, але результат порадував. «Подивіться, яке посівне ложе зробила. Земля як клей, а вона її утрамбувала, зерно положила, а зверху зробила розпушений мульчуючий шар» – зауважує Іван Олександрович.

Особливості, що стали перевагами

В чому ж особливості й переваги ESPROМ 4000 C? Ця механічна сівалка має елементи класичного посівного комплексу та ряд переваг в порівнянні з пневматичними сівалками. Вона забезпечує однакову висоту падіння насіння, виключає травмування зерна і в результаті дає рівномірні посіви.

·        Універсальність

Сівалка призначена для посіву всіх культур - норма висіву становить від 1,5 кг до 450 кг на гектар.

·        Точність

Запатентована розробка KUHN – дозуюча котушка Helicaвідмінно витримує встановлені норми висіву.

Копіювання рельєфу

Унікальна запатентована система амортизації копіювання рельєфу за допомогою поліуретанових стержнів Crossflex.

·        Грунтообробка +посів за один прохід

В передній частині сівалки – 2 батареї дисків, що виконують функцію дискової борони. Завдяки цій особливості сівалку можна використовувати при мінімальній обробці ґрунту.

·        Якісний висів

Espro оснащена V-подібними сошниками для висіву, розташованими зі зміщенням 45 мм. Це рішення забезпечує легке проникнення в ґрунт, стабільний хід і більш просту експлуатацію.

Завдяки V-образним сошникам вектор падіння зерна спрямований до точки розкриття борозни. Завдяки цьому забезпечується стабільна глибина висіву і хороший контакт насіння з підготовленим ложем

Механічні посівні комплекси від KUHN поки що рідкість на українських землях, але Іван Олександрович з ФГ «Романцівське» говорить, що своїм друзям та сусідам з радістю рекомендуватиме такі агрегати, адже сьогодні надзвичайно важливо успішно використати те невелике «вікно» гарної погоди, яка підходить для посіву: «Дай Бог кожному таку сівалку. Бо я вже говорив, і буду говорити – що один день рік годує, або ще можна сказати - хто добре дбає, той купу зерна має!»

 

Придбати посівні комплекси та іншу техніку KUHN можна у мережі Техноторг по всій Україні.