СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 072 «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА, СТРАХУВАННЯ ТА ФОНДОВИЙ РИНОК»

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА, СТРАХУВАННЯ та фондовий ринок»

ГАЛУЗЬ ЗНАНЬ 07 «УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ»

Грошима треба управляти,

а не служити їм

(Сенека Луций Анней)

 

Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок – єдина економічна спеціальність, що цілеспрямовано готує фахівців для роботи у фінансових установах (банківські установи, страхові компанії, органи місцевого самоврядування, органи казначейської служби, органи податкової служби) та фінансових службах підприємств та організацій різних форм власності (представники малого та середнього бізнесу, великі бізнес-структури, сільські та міські ради, районні та обласні державні адміністрації та ін.).

Професія фінансиста є однією із найбільш престижних та високооплачуваних у світі, та вимагає системного застосування управлінських та аналітичних навичок для оцінки фінансового стану підприємств та організацій, бюджетування та прогнозування, контролю над витрачанням грошових коштів та розробки заходів з мінімізації ризиків.

Гроші – одна з форм влади, сили. Але ще могутніше – це фінансова освіта. Якщо ви знаєте, як працюють гроші, ви отримуєте владу над ними і можете починати будувати своє блискуче майбутнє.

Прислів’я говорить: фінансисти – це такі люди, які знають про гроші більш ніж ті, хто їх має.

Фінанси – це фундамент, база всієї економіки. На них тримається бюджет і фінансове благополуччя не тільки конкретного підприємства, але й економіки країни в цілому.

Фінанси – це мистецтво та професія водночас, що потребує таланту і терпіння. Це особливий дар бачити цифрами складний світ економіки у його взаємозв’язках і гармонії. Спеціаліст у сфері фінансів – це фахівець з високим рівнем теоретичної і практичної економічної підготовки для виконання правової, фінансової та організаційно-управлінської діяльності. Сучасні фінансові відносини потребують знання природи руху грошових потоків, акумуляції капіталу, вміння управляти фінансовими інструментами та адаптуватися до зміни умов внутрішнього та зовнішнього середовища. Вочевидь, постає гостра необхідність підготовки якісно нової плеяди фінансистів.

Спеціальність «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» досить багатогранна, завдяки чому грамотний фінансист може побудувати кар’єру і на державному підприємстві або службі, і в приватній компанії, і працюючи «на себе», наприклад, на міжнародному валютному ринку.

Специфіка діяльності фінансиста визначається конкретними умовами робочого місця, також можуть бути різні варіації, але основні професійні напрями і цілі такі:

  1. Фінансово-кредитна: розробка і використання різних систем обліку і витрат для оцінки витрат і доходів; складання фінансових кошторисів, розробка кредитних операцій і контроль за ними; фінансове планування. Надання рекомендацій з операцій з нерухомістю (продаж, покупка, злиття фірм).
  2. Податково-бюджетна: розрахунок податків, їх нарахування (контроль за кількістю) і відрахування; планування бюджету.
  3. Інвестиційна: реалізується шляхом кредитування, прямих витрат грошових коштів і покупки цінних паперів.
  4. Нормативно-методична: розробка і впровадження систем фінансової і статистичної звітності; складання фінансових звітів.
  5. Страхова: укладання договорів страхування; визначення збитків та страхових відшкодувань за видами страхування; оцінка фінансових показників діяльності страхових компаній та їх платоспроможності.
  6. Зовнішньо-економічна: міжнародна економіка і фінанси.

Таким чином, в обов’язки фінансиста входить: надавати висновки з аналізу фінансових документів, проводити операції з нерухомістю і цінними паперами, складати фінансові кошториси і звіти, займатися біржовими операціями, оподаткуванням.

Головне завдання фінансиста – вміти раціонально розпоряджатися коштами, ефективно управляти прибутком і рентабельністю, здійснювати фінансовий контроль; планувати, в кого і скільки позичити та куди вкласти гроші; орієнтуватися в оподаткуванні, вміти захищати заощадження від інфляції.

Фахівець з фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку це:

  • Цікава та престижна професія.
  • Високий статус в суспільстві та можливість реалізації своїх професійних якостей.
  • Широкі можливості працевлаштування та кар’єрного зростання.
  • Гідна оплата праці.

Після закінчення коледжу випускники працюють у:

  • Фінансових управліннях
  • Державних податкових інспекціях
  • Міжрегіональних територіальних органах Держаудитслужби
  • Банках, на біржах
  • Фінансових і страхових компаніях
  • Інвестиційних фондах
  • Відділах місцевих державних адміністрацій
  • Бюджетних установах
  • На підприємствах різних форм власності.

Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» – це престижна, сучасна спеціальність, володіючи якою Ви без проблем знайдете своє місце у професійній фінансовій, банківській чи страховій діяльності у будь-якому регіоні країни.

Якщо в Вас живуть одночасно й аналітик, і математик, і практик, і трохи авантюрист, – обирайте спеціальність «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».

Back to top