Другого вересня святкувала свій двадцять сьомий день народження українська гривня. Не обійшли увагою цю визначну для України подію і викладачі циклової комісії обліково-фінансових та економічних дисциплін ВСП «Верхньодніпровського фахового коледжу ДДАЕУ» Бобрик О. Б. та Лещенко С. І.

Разом із здобувачами освіти економічних спеціальностей провели позааудиторний захід, приурочений до Дня народження національної валюти України.

Викладачі наголосили, що гривня – це не лише грошова одиниця, а й один із символів української державності. Власні гроші поряд із іншими державними символами – гербом, гімном, прапором – є основними атрибутами, що визначають незалежну державу. Вони презентують нашу країну світу та є багатим джерелом знань про її історію, культуру та традиції. На монетах та банкнотах зображено державну символіку та елементи національної культури, портрети видатних діячів української історії, науки та культури – творців незалежності.

За 27 років гривня значно змінилася, адже Національний банк постійно працював над її осучасненням. Для Національного банку важливо, щоб національна валюта, яка перебуває в обігу, була надійною та якісною, а українці мали впевненість, що готівка, отримана в торговельній мережі, касі банку або в його банкоматах, є абсолютно платіжною та придатною до обігу. Тож протягом новітньої історії гривні в обігу поступово з’являлися як банкноти з оновленим дизайном і системою захисту, так і їх нові номінали.

Гривня – сучасна валюта, яка посідає гідне місце серед інших національних валют світу. Після 24 лютого 2022 року перед гривнею, як і перед усією Україною та кожним українцем, постали нові складні виклики. Незважаючи на всі негаразди, Національний банк стоїть на сторожі цінової стабільності та готовий робити все можливе, щоб і надалі утримувати ситуацію на фінансовому фронті під контролем!

Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Back to top