loading...

Спеціальність 076

Підприємництво та торгівля

Спеціальність 072

Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок

Спеціальність 071

«Облік і оподаткування»

Спеціальність 071

Аналітичне і обліково-правове забезпечення бізнесу

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 076 «ПІДПРИЄМНИЦТВО ТА ТОРГІВЛЯ»

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА "ПІДПРИЄМНИЦТВО та  ТОРГІВЛЯ"

ГАЛУЗЬ ЗНАНЬ 07 «УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ»

"Підприємець – це не посада.

Це стан людей, які прагнуть

змінити майбутнє"

(Гай Кавасакі)

Бізнес – це стиль життя. Стиль життя активних, сміливих, самостійних та успішних. Стиль життя вдома, на відпочинку та у офісі.

Підприємництво та молодість – дуже близькі та невід’ємні поняття. Бути молодим і бути підприємливим – практично одне й те саме, адже підприємлива людина – це людина, яка має практичну кмітливість, здатність активно діяти; ініціативна, дуже діяльна, енергійна, яка наполегливо переборює труднощі, невідступно домагається здійснення поставленої мети. Останніми роками молодіжне підприємництво в Україні стало окремим пріоритетним сегментом державної політики та цілою програмою різноманітних регуляторних та організаційних заходів.

Плюси професії: свобода, перспектива, особистий розвиток, самореалізація, створення власної команди для досягнення встановлених цілей.

Напевно, тебе цікавить, що означає бути підприємцем. Це слово визначає людину, яка бере на себе ризик, пов’язаний з організацією нового підприємства або з розробкою нової ідеї, нової продукції або нового виду послуг, які пропонуються суспільству. Це людина, яка витрачає на це весь необхідний час та сили, бере на себе весь фінансовий, психологічний та соціальний ризик, отримуючи у нагороду прибуток та задоволення досягнутим.

Підприємництво та торгівля перспективна спеціальність, яка дозволяє нашим випускникам успішно конкурувати у сфері бізнесу та комерції, стати успішними підприємцями та керівниками, мати престижну освіту, роботу та впевненість у майбутньому.

Спеціальність спрямована на підготовку фахівців з організації та моделювання власного бізнесу, створення та розвитку стартапів і бізнес-проектів, ведення ефективної підприємницької діяльності в різних сферах економіки, зокрема в торгівлі та біржовій діяльності, набуттям практичних навичок роботи на платформах фондових, валютних і товарних бірж.

Підприємець: підприємець це Лідер, власник бізнесу або керівник компанії, має сформований підприємницький світогляд, здатний нести відповідальність за підприємницьку діяльність та своїх підлеглих, вирішує стратегічні питання розвитку бізнесу, здатний працювати в умовах ризику, завжди досягає Успіху!

Спеціальність "Підприємництво та торгівля" є найбільш універсальною з усіх економічних спеціальностей. Вона дає можливість випускникам:

  • засновувати та успішно розвивати власний бізнес;
  • працювати на різних посадах у підприємствах різних форм господарювання, органах державної влади, місцевого самоврядування та громадських організаціях;
  • аналізувати макро– та мікроекономічні процеси, оцінювати маркетингове середовище, проводити ефективні торговельні операції,  організовувати інтернет-трейдинг та електронну комерцію;
  • реалізовувати загальні управлінські функції та розробляти цінову політику бізнесу;
  • розробляти бізнес-плани та стратегії розвитку бізнесу, планувати власну діяльність;
  • використовувати новітні технічні та інформаційні засоби, комунікаційні технології для результативного управління бізнесом;

КАР’ЄРНІ ТА ПРОФЕСІЙНІ ПЕРСПЕКТИВИ:

  • керівники (директори) підприємств, установ та організацій,
  • керівників підрозділів з продажу в гуртовій та роздрібній торгівлі,
  • керівники функціональних підрозділів підприємств (економічних, фінансових, адміністративних, кадрів та соціально-трудових відносин, маркетингу, матеріально-технічного постачання),
  • керівники проектів та програм, керівники малих підприємств без апарату управління,
  • менеджери підприємств, установ та організацій та їх підрозділів незалежно від видів економічної діяльності,
  • керуючі магазинами,
  • фахівці в галузі фінансів та торгівлі,
  • агенти з комерційного обслуговування,
  • фахівці з логістики,
  • бренд менеджери, бізнес-аналітики.

 

Ви зможете працювати на таких посадах:

  • директор малого підприємства за видами економічної діяльності, з надання послуг (консалтингової, страхової, рекламної тощо);
  • керівник підприємства сфери послуг;
  • директор малої торговельної фірми;
  • керівник магазину;
  • комерсант;
  • завідувач торговельного залу;
  • менеджер з роздрібної та оптової торгівлі;
  • менеджер ресторану, кафе, бару, підприємств з приготування та доставки готових страв;

Професія підприємця вам підійде, якщо ви:

  • комунікабельні,
  • харизматичні,
  • ініціативні,
  • доброзичливі та небайдужі;
  • наполегливі та цілеспрямовані,
  • маєте здатність до аналітичного мислення,
  • вмієте працювати в команді,
  • можете самостійно приймати ефективні рішення.

Здобувачі освіти вивчають дисципліни, які дають змогу легко орієнтуватися в світі сучасного бізнесу: економіка підприємства, маркетинг, логістика, планування бізнесу, підприємницька діяльність, товарознавство, електронна комерція, лідерство, організація торгівлі, управління ризиками і страхування,  інформаційні системи і технології, іноземна мова за професійним спрямуванням.

ПЕРЕВАГИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 076 “ПІДПРИЄМНИЦТВО ТА ТОРГІВЛЯ”

1. Підприємці є на даний момент особливо затребуваними на ринку праці, адже, як показує досвід розвинутих країн, саме малий та середні бізнес забезпечує розвиток економіки країни.

2. Широкий спектр галузей для працевлаштування:

– торгівельна сфера (онлайн та оффлайн рітейл, керівний склад підприємств та організацій з питань торгівлі; бізнес-адміністрування торгівельних процесів тощо);

– фінансова сфера (здійснення професійної діяльності на фінансових ринках; консалтингові та інвестиційні компанії, фондові та валютні біржі);

– сфера малого та середнього бізнесу (власна справа, адміністрування об’єктів підприємництва усіх рівнів, управління стартапами та їх монетизацією).

3. Скорочений термін навчання для осіб з дипломом кваліфікований робітник (випускники училищ).

4. Продовження навчання в університетах за скороченим терміном навчання.

Для кого спеціальність  «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»?

Це ваші можливості самореалізації та особистого зростання, ділових комунікацій та професійного успіху, персональної свободи і фінансової стабільності. Це спеціальність для тих, хто є амбіційним, активним і мотивованим, використовує життєві можливості і перспективи, не боїться помилок і досвіду, живе «на повну», навчається, працює і заробляє вже сьогодні. Це спеціальність для тих, хто прагне до фінансової незалежності та особистого успіху.

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 072 «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА, СТРАХУВАННЯ ТА ФОНДОВИЙ РИНОК»

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА, СТРАХУВАННЯ та фондовий ринок»

ГАЛУЗЬ ЗНАНЬ 07 «УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ»

Грошима треба управляти,

а не служити їм

(Сенека Луций Анней)

 

Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок – єдина економічна спеціальність, що цілеспрямовано готує фахівців для роботи у фінансових установах (банківські установи, страхові компанії, органи місцевого самоврядування, органи казначейської служби, органи податкової служби) та фінансових службах підприємств та організацій різних форм власності (представники малого та середнього бізнесу, великі бізнес-структури, сільські та міські ради, районні та обласні державні адміністрації та ін.).

Професія фінансиста є однією із найбільш престижних та високооплачуваних у світі, та вимагає системного застосування управлінських та аналітичних навичок для оцінки фінансового стану підприємств та організацій, бюджетування та прогнозування, контролю над витрачанням грошових коштів та розробки заходів з мінімізації ризиків.

Гроші – одна з форм влади, сили. Але ще могутніше – це фінансова освіта. Якщо ви знаєте, як працюють гроші, ви отримуєте владу над ними і можете починати будувати своє блискуче майбутнє.

Прислів’я говорить: фінансисти – це такі люди, які знають про гроші більш ніж ті, хто їх має.

Фінанси – це фундамент, база всієї економіки. На них тримається бюджет і фінансове благополуччя не тільки конкретного підприємства, але й економіки країни в цілому.

Фінанси – це мистецтво та професія водночас, що потребує таланту і терпіння. Це особливий дар бачити цифрами складний світ економіки у його взаємозв’язках і гармонії. Спеціаліст у сфері фінансів – це фахівець з високим рівнем теоретичної і практичної економічної підготовки для виконання правової, фінансової та організаційно-управлінської діяльності. Сучасні фінансові відносини потребують знання природи руху грошових потоків, акумуляції капіталу, вміння управляти фінансовими інструментами та адаптуватися до зміни умов внутрішнього та зовнішнього середовища. Вочевидь, постає гостра необхідність підготовки якісно нової плеяди фінансистів.

Спеціальність «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» досить багатогранна, завдяки чому грамотний фінансист може побудувати кар’єру і на державному підприємстві або службі, і в приватній компанії, і працюючи «на себе», наприклад, на міжнародному валютному ринку.

Специфіка діяльності фінансиста визначається конкретними умовами робочого місця, також можуть бути різні варіації, але основні професійні напрями і цілі такі:

  1. Фінансово-кредитна: розробка і використання різних систем обліку і витрат для оцінки витрат і доходів; складання фінансових кошторисів, розробка кредитних операцій і контроль за ними; фінансове планування. Надання рекомендацій з операцій з нерухомістю (продаж, покупка, злиття фірм).
  2. Податково-бюджетна: розрахунок податків, їх нарахування (контроль за кількістю) і відрахування; планування бюджету.
  3. Інвестиційна: реалізується шляхом кредитування, прямих витрат грошових коштів і покупки цінних паперів.
  4. Нормативно-методична: розробка і впровадження систем фінансової і статистичної звітності; складання фінансових звітів.
  5. Страхова: укладання договорів страхування; визначення збитків та страхових відшкодувань за видами страхування; оцінка фінансових показників діяльності страхових компаній та їх платоспроможності.
  6. Зовнішньо-економічна: міжнародна економіка і фінанси.

Таким чином, в обов’язки фінансиста входить: надавати висновки з аналізу фінансових документів, проводити операції з нерухомістю і цінними паперами, складати фінансові кошториси і звіти, займатися біржовими операціями, оподаткуванням.

Головне завдання фінансиста – вміти раціонально розпоряджатися коштами, ефективно управляти прибутком і рентабельністю, здійснювати фінансовий контроль; планувати, в кого і скільки позичити та куди вкласти гроші; орієнтуватися в оподаткуванні, вміти захищати заощадження від інфляції.

Фахівець з фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку це:

  • Цікава та престижна професія.
  • Високий статус в суспільстві та можливість реалізації своїх професійних якостей.
  • Широкі можливості працевлаштування та кар’єрного зростання.
  • Гідна оплата праці.

Після закінчення коледжу випускники працюють у:

  • Фінансових управліннях
  • Державних податкових інспекціях
  • Міжрегіональних територіальних органах Держаудитслужби
  • Банках, на біржах
  • Фінансових і страхових компаніях
  • Інвестиційних фондах
  • Відділах місцевих державних адміністрацій
  • Бюджетних установах
  • На підприємствах різних форм власності.

Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» – це престижна, сучасна спеціальність, володіючи якою Ви без проблем знайдете своє місце у професійній фінансовій, банківській чи страховій діяльності у будь-якому регіоні країни.

Якщо в Вас живуть одночасно й аналітик, і математик, і практик, і трохи авантюрист, – обирайте спеціальність «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 071 «обліК і оподаткування»

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «Облік і оподаткування»

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ «ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ»

ГАЛУЗЬ ЗНАНЬ 07 «УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ»

«Бухгалтер-це мистецтво.

Професія, що потребує

таланту і терпіння.

Особливий дар бачити за

 цифрами складний світ економіки

у її взаємозв’язках і гармонії»

І. Штерман

Жодне підприємство будь-якої форми власності на сьогоднішній день не може обійтися без послуг висококваліфікованого спеціаліста з бухгалтерського обліку, адже всі вони зобов’язані вести бухгалтерську звітність, а всі інші види звітності базуються саме на ній. Сучасний ринок праці вимагає підготовлених бухгалтерів, які вміють вести облік як в ручному так і автоматизованому вигляді і можуть постійно розвиватись відповідно до змін в економіці та юридичних актах.

В Україні престиж бухгалтерської професії нині набагато вищий, ніж раніше. Раніше діяльність бухгалтера, як правило, обмежувалась обліком витрат, контролем за зберіганням соціалістичної власності і визначенням ступеня виконання планових показників. Нині бухгалтер-професіонал має справу не тільки з веденням бухгалтерських записів. Він, як правило, зацікавлений у встановленні зв’язків між фінансовими результатами і тими подіями, які призвели до таких результатів. Бухгалтер постійно вивчає альтернативні шляхи ведення справи і використовує свій досвід для допомоги керівництву та власникам, підприємствам у виборі найкращого варіанту дій.

На сьогоднішній день бухгалтер змінив статус фіксатора минулих подій на статус творця майбутніх факторів, виконуючи стратегічні завдання та попереджаючи негативні тенденції у бізнесі.

Бухгалтерія – це мистецтво. Це професія, що потребує таланту і терпіння. Це особливий дар бачити за цифрами складний світ економіки у її взаємозв’язках і гармонії. Спеціальність 071 «Облік і оподаткування» – це не лише популярна економічна спеціальність, а й майбутній напрям діяльності для тих, хто прагне розкрити таємниці формування економічної інформації, яка використовується для управління підприємством, організаціями, установами.

Особисті якості та вміння: аналітичний склад розуму; здатність швидко навчатися; висока концентрація уваги; висока працездатність; старанність; організованість; відповідальність; порядність; стресостійкість; чесність; вміння працювати з великим об’ємом інформації; ретельність.

Професійні якості бухгалтера та податкового едвайзера:

  • фахова комунікабельність;
  • здатність до аналізу, синтезу, узагальнення інформації;
  • високий рівень володіння персональним комп’ютером.

Сфера застосування: сьогодні професія бухгалтера – одна із найпотрібніших на ринку праці: це можливість працювати на підприємствах будь-якої організаційно-правової форми, у банках, державних організаціях і установах, можливість вести приватну практику у сфері податкового едвайзингу.

Бухгалтер – це спеціаліст, який веде бухгалтерський облік на підприємстві відповідно до вимог законодавства. Основна діяльність бухгалтера полягає в організації і веденні фінансового, податкового та управлінського обліку господарської діяльності підприємства, в контролі за використанням матеріальних, трудових та фінансових ресурсів, а також в збереженні власності підприємства.

Податківець – це експерт, який спеціалізується на податковому праві, основне завдання якого полягає у наданні податкових консультацій, аналізі діяльності компанії на предмет відповідності вимогам податкового законодавства, податковому антикризовому менеджменті.

Споріднені професії: аудитор, податковий інспектор, фінансист, економіст, фінансовий інспектор, фінансовий аналітик, податковий консультант та радник з економічних питань.

Спеціальність «Облік і оподаткування» є однією із найбільш популярних спеціальностей економічного спрямування. Вона є універсальною й професійно спрямованою до сучасних вимог на ринку праці у підготовці фахівців у сфері знань і навичок обліково-аналітичної, контрольно-ревізійної, податкової та аудиторської діяльності, забезпечення фінансово-інвестиційної стабільності підприємств та інших суб’єктів господарювання, у тому числі у бюджетній та банківських сферах.

«Облік і оподаткування» є комплексною спеціальністю, яка дає можливість фахівцеві працювати у двох напрямах: бухгалтерському обліку та оподаткуванні. Крім того, фахівці даної спеціальності є багатофункціональними працівниками. Сучасний бухгалтер займається не тільки веденням обліку, але й здійснює іншу діяльність, що включає планування і прийняття рішень, у тому числі щодо оптимізації оподаткування, контроль за дотриманням платіжної та податкової дисципліни на підприємстві, оцінку та аналіз господарсько-фінансової діяльності.

Саме ці професії в умовах сьогодення посідають лідируючі позиції в рейтингах найбільш популярних професій економічного профілю та є високо оплачуваними. Їх переваги: інформаційна грамотність, стабільність, способи роботи (перехід до цифрових технологій та віддаленої роботи), можливість працювати на себе та постійне кар'єрне зростання.

Професійна освіта з обліку і оподаткування – це підготовка до реального життя.

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 071 «обліК і оподаткування»

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «Облік і оподаткування»

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ «АНАЛІТИЧНЕ І ОБЛІКОВО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БІЗНЕСУ»

ГАЛУЗЬ ЗНАНЬ 07 «УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ»

Аналітики, якщо і мають рацію, то

дуже приблизно. Бухгалтери, навіть

якщо і помиляються, то з точністю до копійки

 

Потреба у бухгалтерах, які вміють правильно обліковувати майно власників і допомагають ефективно управляти ним наразі не зникає, а зараз, у ХХІ столітті, розвивається і вдосконалюється. Однак сучасний бізнес потребує спеціалістів, які не тільки вміють налагодити якісне ведення обліку, але й здійснювати бізнес-аналіз. Крім того, існує величезний запит бізнес-середовища на бухгалтерів, які є компетентними також у питаннях корпоративного та підприємницького, договірного, фінансового права, тобто вміють кваліфіковано відстояти юридичні інтереси бізнесу власників або власного підприємства.

Бізнес ефективно функціонує і розвивається лише у правовій формі. Тому, знання з аналітики, обліку та правового забезпечення бізнесу формують цілісну систему необхідних навиків для роботи в реаліях сьогодення. Адже всі учасники підприємницької діяльності діють в обмежених правових умовах, які потрібно знати для успішного створення і розвитку бізнесу.

Освітня програма розроблена у рамках спеціальності 071 «Облік і оподаткування»,  у якій  витримані всі вимоги Стандарту освіти і підготовки такого фахівця, який досконало володітиме і зможе застосовувати знання та вміння у сфері бухгалтерського обліку із застосуванням інформаційних технологій, оподаткування, фінансової звітності, економічного аналізу, аналітичного забезпечення в системі бізнесу і права. Сильною стороною освітньої програми «Аналітичне і обліково-правове забезпечення бізнесу» є: посилений блок аналітичних дисциплін (економічний аналіз, аналітичне забезпечення в системі бізнесу, планування в бізнесі та аналіз господарських ризиків) та правових дисциплін (договірне, фінансове, корпоративне та підприємницьке право).

Метою освітньо-професійної програми є підготовка фахових молодших бакалаврів здатних вирішувати типові спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері права, обліку та оподаткування або у процесі навчання, що вимагає застосування положень і методів економічних наук, та може характеризуватися певною невизначеністю умов; нести відповідальність за результати своєї діяльності; здійснювати контроль інших осіб у визначених ситуаціях.

Конкурентні переваги

  • Глибокі професійні знання з бухгалтерського обліку, контролю і аудиту, оподаткування
  • Реалізація аналітичних здібностей, вміння проводити бізнес-аналіз, проектний аналіз, корпоративний аналіз, аналіз у прикладних програмних рішеннях
  • Вміння працювати з Big Data, Excel, сучасними програмними продуктами, знання інформаційних і комунікаційних технологій
  • Знання міжнародного бізнес – середовища і управління зовнішньо-економічною діяльністю підприємства
  • Компетентності у господарському, податковому, договірному, корпоративному і трудовому праві

Посади може займати фахівець

  • Фахівці вітчизняних і міжнародних компаній
  • Фахівці міністерств і відомств
  • Фахівці ІТ-компаній та банківських установ
  • Бухгалтер
  • Ревізор
  • Помічник керівника
  • Податковий інспектор
  • Помічник юриста
  • Асистент економіста

Нова освітня програма дозволить студенту стати висококонкурентним фахівцем, який буде завжди затребуваним на ринку праці!

Back to top