Звіт директора ВК ДДАЕУ В.М. Зеленого за 2016-2017 н. р.

Вступ

Подання звіту директора визначене чинним законодавством: згідно п.п. 6.1.4. Положення про ВК ДДАЕУ «Директор Коледжу щороку звітує перед Університетом та загальними зборами (конференцією) трудового колективу Коледжу. Директор зобов'язаний оприлюднювати щорічний звіт про свою діяльність на офіційному веб-сайті Коледжу».

Станом на 01.09.2016 р. у коледжі були відсутні всі види заборгованостей, була запроваджена інтенсифікація освітнього процесу, яка повністю себе виправдала в умовах недостатнього фінансування комунальних послуг.

            Проблемою кінця року залишалася норма ст.90 Бюджетного кодексу України, згідно якої з 01.01.2017 р. коледжі і технікуми переводилися на фінансування з місцевих бюджетів. Ситуація була вирішена лише в грудні шляхом прийняття ЗУ № 3240, згідно якого до 2019 р. продовжено набір за ОКР «Молодший спеціаліст», а переведення на місцеві бюджети відтермінували до 01.01.2018 р. Колектив коледжу оперативно підтримав відповідну електронну петицію, за що всім окрема подяка.

            Ще одним чинником стало зменшення контингенту у 2016 р. – денне відділення показало історичний мінімум 196 чол. В той же час фінансування коледжу у 2016 р. погіршилося за показником виділення додаткових коштів: у 2015 р. коледжу виділили 715 640 грн., у 2016 р. – 219 600 грн.

Ці труднощі не завадили дирекції вирішувати поточні питання життєдіяльності коледжу та ліквідувати всі вказані вище види заборгованостей. Значну роль у стабілізації фінансового становища коледжу відіграло виконання показників спеціального фонду у повному (вперше за багато років!) обсязі – 435 тис. грн.

Вважаю, що всі бажаючі критикувати адміністрацію коледжу повинні враховувати названі показники.

І. Підсумки 2016-2017 н.р.

Станом на 23.12.2016р. у Верхньодніпровському коледжі ДДАЕУ були відсутні:

1)    Заборгованість по заробітній платі (як по загальному, так і по спеціальному фондах);

2)    Заборгованість за спожитий природний газ (в тому числі повністю оплачений рахунок і за листопад-грудень 2016 р.);

3)    Заборгованість за електроенергію, воду, вивезення сміття.

Крім того:

1)    Своєчасно і в повному обсязі виплачується заробітна плата;

2)    Виплачена премія педагогічним і непедагогічним працівникам;

3)    Проведено поточний ремонт покрівель спортзалу, центральної частини будівлі в навчальному корпусі №1, покрівлі гуртожитку № 2.

Особливості 2016 р.:

1.     Введення в дію 2-х поверхів гуртожитку №1 для внутрішньо переміщених осіб.

2.     Вирішення в судовому порядку питання заборгованості за спожитий у січні-лютому 2016 р. природний газ.

3.     Участь коледжу в проектах Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), у разі успішної реалізації яких в 2017 р. коледж мав би отримати фінансування на ремонтні роботи у сумі 3 300 тис. грн.

4.     Вперше запуск котельні коледжу було проведено особисто директором за сприяння народного депутата України О.Ю. Кришина.

Вказані обставини були обтяжені низкою проблем, які в цілому успішно вирішені. Так, поява у гуртожитку №1 ВПО супроводжувалася затяжною кампанією безпідставних претензій до керівництва закладу, ускладнених одночасною участю директора у судовому розгляді позовів проти коледжу і ДДАЕУ.

У всіх названих подіях директор неухильно захищав інтереси коледжу, організовував і координував роботу з недопущення матеріальних втрат закладу. Зокрема, завдяки організованій позовно-претензійній роботі вдалося укласти мирову угоду з ПАТ «Дніпропетровськгаззбут» і досягти зняття претензій по пені у сумі 20 тис. грн.,

Поточний ремонт покрівлі гуртожитку №2 і навчального корпусу №1, даху спортзалу були проведені з максимальною економією коштів коледжу. Завдяки проведеній роботі було залучено благодійну допомогу від промислових та агровиробників району в сумі 18 тис. грн. та 10 рулонів рубероїду.

Особливості ІІ семестру 2016-2017 н.р.:

1.      Безпрецедентний тиск газових компаній – 02.02.2017 р. заклад був на 3 години відключений від газопостачання, невстановлені особи пробували проникнути до котельні з невідомою метою, але були зупинені працівниками коледжу.

25.02.2017 р. коледж фактично припинив газоспоживання, а 02.03.2017 р. заклад було примусово відключено від газопостачання.

2.      Незрозуміла політика центральних органів влади і управління, які без жодного попередження зменшили обсяг фінансування комунальних видатків до 40 % від потреби. Вказані дії призвели до патової ситуації – всього коледжу у 2017 р. на комунальні платежі виділили 435 тис. грн., коли у 2016 р. тільки на газ було витрачено 765 тис. грн. Паспорт бюджетної програми для ВНЗ І-ІІ р.а. коледжу довели лише наприкінці лютого, тобто коли кошторисні призначення на газ (199 тис. грн.) фактично вже були спожиті. Визначені МОН кошторисні призначення обумовили припинення тендерної процедури з ДТЕК «Дніпрообленерго», не дали можливості для оплати природного газу у достатній кількості.

3.      Безкінечні експерименти МОН у сфері вищої освіти, які призвели до кризи в роботі ЄДЕБО під час випуску студентів та вступної кампанії.

Адміністрація коледжу постійно проводила курс на захист інтересів трудового колективу і студентів. Було направлено більше 40 звернень до органів влади і управління всіх рівнів, встановлено контакти з  народними депутатами, директор 3 рази їздив до Києва, порушував питання фінансування перед першим заступником міністра освіти і науки України В.В. Ковтунцем. Вдалося отримати штатний розпис коледжу з 01.01. 2017 р., проте питання дофінансування досі є проблемним.

Нестандартні кроки:

1.      Припинення відносин з газовими компаніями, перехід на договірні відносин з ДП«ВАСИЛЬКІВКАТЕПЛОЕНЕРГО» КП «ДНІПРОТЕПЛОЕНЕРГО» ДОР (фінансові показники додаються).

Порівняльна таблиця варіантів опалення ВК ДДАЕУ

№ п/п

ПОКАЗНИКИ

«ДНІПРОПЕТРОВСЬКГАЗ ЗБУТ»

«ВАСИЛЬКІВКАТЕПЛО

ЕНЕРГО»

1

Джерело тепла

газ

теплоенергія

2

Вартість

3 – 9,02224грн.

1гКал – 2423 грн.

3

Опалювальний сезон

4 місяці

1 місяць

4 місяці

1 місяць

4

Природний газ

Теплоенергія

467,7тис.грн

140,3тис.грн

386,6тис.грн

96,7тис.грн

5

20% за тех. розрахунком

93,5тис.грн

23,4тис.грн

-

-

6

Зарплата опалювачів

72,0 тис. грн

18,0 тис. грн

-

-

7

Пуск котельні

17,7 тис. грн

-

-

-

8

Всього

650,9 тис. грн

158,3тис.грн

386,6 тис. грн

96,7 тис. грн

9

Економія

264,3 тис. грн

10

Примітки

Підвальна котельня

-

2.      Розробка і проведення через Верхньодніпровську РДА та Верхньодніпровську районну раду «Програми підтримки вищої освіти у Верхньодніпровському районі на 2017-2019 рр.».

3.      Використання коштів спеціального фонду для проведення ремонту влітку 2017 р., а коштів з благодійної допомоги – для оплати спожитої електроенергії.

Станом на 01.09.2017 р. в коледжі:

1.      Відсутні заборгованість за природний газ, електроенергію, з виплат зарплати і стипендії.

2.      Є заборгованість за воду обумовлена високими тарифами і відтермінованими кошторисними призначеннями.

3.      Є переплата за електроенергію 40 тис. грн.

4.      Реалізовано перший етап районної «Програми підтримки вищої освіти у Верхньодніпровському районі на 2017-2019 рр.» - на рахунок коледжу вже перераховано з районного бюджету 25 тис. грн., які спрямовуються на оплату електроенергії і збільшать передоплату до 65 тис. грн. ( в той же час в холодні місяці коледж за місяць витрачав 50 тис. грн. на електроенергію, що загострює питання економії і раціонального використання ресурсів).

5.      Приведено до норми чисельність педагогічних працівників.

6.      Успішно проведено вступну компанію, адміністрація навіть досягла збільшення кількості місць державного замовлення – контингент студентів склав 254 особи проти 226 у минулому році.

7.      Тривають судові процеси – адміністрація подала апеляційну скаргу по коштам за оплату спожитого природного газу, на розгляді – позов до адміністративного суду щодо їдальні.

8.      Відсутні кошторисні призначення на оплату комунальних платежів – тому єдиним вагомим джерелом вирішення питання є економія фонду оплати праці і відповідне перекидання коштів у грудні 2017 р.

ІІ. Як це вдалося.

1.     З самого початку і до сьогоднішнього дня є чітка позиція керівництва ДДАЕУ на оздоровлення коледжу, що визначило фундамент для дій директора і дирекції.

2.     Є небайдужі викладачі і непедагогічні працівники, які працювали і допомагали директорові працювати у 2016-2017 н.р. За цю працю я щиро вдячний. Особливо хочу подякувати працівникам господарської служби, які виявили розуміння ситуації і працюють в умовах недоукомплектованості підрозділу.   

3.     Адміністрація коледжу єдина у реалізації стратегії виведення коледжу на нові рубежі. Некорумпованість і дотримання колегіальності є принципами роботи керівництва коледжу. Досвід поступово накопичується, помилки були, є, будуть, проте головним є бажання їх виправляти.

4.     Була, є і буде воля директора щодо виведення коледжу з кризи, спрямування закладу на траєкторію поступового підйому і сталого розвитку.

 

IІІ. Перешкоди.

Об'єктивні:

1.Невизначеність позиції держави щодо долі коледжів, постійне нагнітання паніки стосовно їх майбутнього. Прийнято  ЗУ «Про освіту», незрозуміла доля ЗУ «Про професійну освіту»,

 

«Про вищу професійну освіту» які суттєво скоригують правове поле нашої діяльності.

2.     Важке фінансове становище коледжу (описане вище).

3.     Чинне законодавство, яке суттєво ускладнює роботу ВНЗ. Більше року довелося клопотати у владних інституціях всіх рівнів про виділення коштів для ремонту закладу, проте регламентація фінансування бюджетної установи обумовила жорсткі обмеження в залученні і отриманні коштів. У навчальному корпусі №1, гуртожитку № 2 потрібно провести капітальний ремонт даху, а вже кілька років кошти на КЕКВ 3210 не виділяються, а обсяги ремонтних робіт для коледжу непідйомні. Участь коледжу в проекті ЄІБ підтверджена, але в межах 1,65 млн. грн. і не раніше 2018 р.

 

Суб'єктивні:

     Часткова інерція колективу. Не можна так сказати про всіх, але безініціативність, поверхове ставлення до своїх обов'язків з боку окремих працівників склали і складають реальну загрозу для закладу. Вжито заходи щодо активізації профорієнтаційної роботи, які вже дали відчутні результати.

ІV. Що дозволило стабілізувати фінансовий стан коледжу?

1.     Впорядкування штатів На даний час штати коледжу фактично приведені у відповідність до здорового глузду, штатного розпису і відповідних кошторисних асигнувань.

2.     Залучення вивільнених через припинення відносин з газовиками коштів та благодійної допомоги.

3.     Контроль за виконанням працівниками коледжу посадових інструкцій.

4.     Впорядкування договірної роботи, зокрема мова йде про дослідне поле коледжу (34,6 га на території Водянської сільської ради). На жаль, триває судовий процес за позовом прокуратури з приводу розірвання договору, хоча договірні зобов’язання виконуються сторонами в повному обсязі.

5.     Режим жорсткої економії (перш за все на дирекції). Директор і інженер з охорони праці виконують роботу заступника директора з АГР, вакантні посади здебільшого не займаються. Зайві витрати просто недопустимі.

6.     Робота Наглядової ради коледжу. Рада впродовж року довела свою ефективність, стала надійним помічником закладу. За 2016 р. через Наглядову раду коледжу було залучено майже 20 тис. грн.

Зроблено тільки перші кроки, співпраця на старті.

7.     Активізація роботи профспілкової організації. Профспілка у коледжі є повноважним соціальним партнером і проінформована про дії дирекції. Погодження всіх необхідних документів відбувається у робочому режимі, регулярно проводяться засідання профкому, дирекція погоджує свої дії з профспілкою, профспілка в міру своїх сил підтримує працівників, сприяє дирекції у роботі. За що дуже вдячний.

 

V. Новації року.

1. Особиста участь директора у вирішенні суто господарських питань:

1)    пуск котельні;

2)    щоденне регулювання режиму роботи котельні;

3)    залучення допомоги у ремонті даху;

4)    пошук додаткових коштів для фінансування коледжу;

5)    ведення особисто директором проектів ЄІБ;

6) участь директора в 2-х тренінгах за проектом ЄІБ для просування ремонту закладу.

2.     Здобуття студенткою нашого коледжу Ксенією Бальвас звання лауреатки на обласному конкурсі «Студент року».

3.     Визнання недоцільним відкриття на базі коледжу робітничих спеціальностей.

4.     Активізація профорієнтаційної роботи порівняно з 2016 р.

5.     Покращення стану роботи із забезпечення ступеневої освіти у системі ВК ДДАЕУ – ДДАЕУ.

6.     Посилення боротьби за трудову дисципліну.

 

VІ. Перспективи 2017-2018 н.р.

1.     Акредитація двох існуючих спеціальностей «Облік та оподаткування», «Право». Завдання на акредитацію:

1)    акредитувати 2 існуючі спеціальності;

2)    за рахунок виконання ліцензованого обсягу влітку 2016 р. на спеціальності «Право» просити збільшення ліцензованого обсягу на денну форму навчання з 30 щонайменше до 40 чоловік, відновлення права набору на заочну форму навчання в обсязі не менше 40 чоловік.

Всі працівники коледжу повинні об’єднатися довкола цієї стратегічної мети.

2.Реалізація в коледжі 2-х проектів ЄІБ, що дозволить нарешті почати капітальні ремонти навчального корпусу № 1 і гуртожитку № 2. Вказані проекти реалізовуються у тісній співпраці з Верхньодніпровською РДА.

3.Посилення і вдосконалення профорієнтаційної роботи. Перші кроки вже робляться – розширено цільову групу абітурієнтів за рахунок випускників ПТНЗ, держава дозволила вступ і за сертифікатами ЗНО-2016 у 2017 р.

Гасло 2017-2018 н.р. «ВСІ – НА ПРОФОРІЄНТАЦІЮ!»

4.Припинення газової залежності коледжу через вихід на теплопостачання. Адже тільки припинення закупівель газу зекономить коледжу мінімум 20 % коштів, які зараз сплачуються просто через відсутність комерційного вузла обліку газу.

Підсумок

            Директор в 2016-2017 н.р. продовжував роботу над покращенням стану коледжу.

Працюю не ідеально, не застрахований від помилок, дуже не вистачає часу і розуміння. Не був і не є егоїстом, проте продовжую дивуватись специфічним рисам людської натури. Від кожного працівника коледжу прошу і буду вимагати виконання посадових обов'язків, більшого – не треба, меншого – не дозволю.

Не може директор витрачати дорогоцінний час на пояснення простих речей. Є нормативні документи, в тому числі коледжу. Все, крапка, далі – заходи чисто адміністративні.

Романтичний період в роботі директора, коли багато що можна було списати суто на нестачу досвіду, закінчується. Настає період бюрократичний, коли на перше місце виходять процедури здійснення освітнього процесу, а зайві амбіції і конфлікти будуть просто шкідництвом по відношенню до  трудового колективу коледжу.       

Повністю виправдав себе прихід до районної ради в якості депутата. Розгортання проектів ЄІБ, дофінансування коледжу без цього було б неможливим.

Я впевнений, що очолюваний мною Верхньодніпровський коледж ДДАЕУ має майбутнє і повинен розвиватися. Але для цього всі небайдужі працівники повинні об'єднатися навколо курсу на розвиток закладу і працювати. Час і праця розставлять все на свої місця.

 

Директор коледжу                                                                                В.М. Зелений

 

Back to top